Zatrudnianie cudzoziemców baner 750x100px 4

maciek1

2

Partnerzy

lesko2

sanok2_kopia

lesko

zarszyn

besko

 

ustrzyki

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

podkarpacie

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem leskoonline.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
Tel. 506 137 803

Linki

Portale

Dzielnice Lesko


Stowarzyszenia

Partie Sanok
Urzędy
Urząd Skarbowy
ZUS
Urząd Miasta
Urząd Gminy
StarostwoPowiatowe
Urząd Pracy

Parafie

Szkoły

5 items tagged "PWSZ Sanok"

Wyników 1 - 5 z 5

PWSZ zaprasza na Sanockie Juwenalia!

Category: Imprezy
Utworzone: piątek, 15, maj 2015 07:50

SANOK / Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku serdecznie zaprasza na Sanockie Juwenalia 2015, które odbędą się w dniach 22-23 maja. Gwiazdą imprezy będzie zespół O.S.T.R. & DJ HAEM. Na uczestników czeka wiele atrakcji: warsztaty fitness, turniej piłki nożnej, ognisko studenckie, koncerty i inne. Szczegóły na plakacie.

Juwe Sanok 2015

„DWA WYMAZY & DO BAZY”. W Sanoku rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku w PWSZ

Category: Polska
Utworzone: wtorek, 21, kwiecień 2015 07:51

SANOK / Już po raz 5 społeczność akademicka w całej Polsce we współpracy z Fundacją DKMS Polska zjednoczy się w walce z rakiem krwi. 22 i 23 kwietnia to unikalne wydarzenie połączy wszystkich – nie tylko środowisko akademickie – wokół wspólnego celu, jakim jest powiększenie bazy niespokrewnionych Dawców szpiku.

11493-728x1024

Studenci zapraszają wszystkich zainteresowanych rejestracją. Niech mury uniwersyteckie nie będą dla nikogo przeszkodą!

Dotychczas odbyły się 4 edycje tej szlachetnej ogólnopolskiej inicjatywy. Wszystkie 4 łącznie spowodowały rejestrację 54.239 osób gotowych podzielić się cząstką siebie z chorymi na raka krwi.

Spośród tych osób – Dawców potencjalnych – już 70 zostało Dawcami faktycznymi, czyli miało szansę pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi w walce z rakiem krwi.

Rozpoczęły się przygotowania do wielkiego finału V edycji. Najbliższa studencka akcja rejestracji potencjalnych Dawców pod hasłem Dwa Wymazy i Do Bazy odbędzie się 22 – 23 kwietnia.

Choć z inicjatywą rejestracji wyjdą reprezentanci 130 uczelni, miejsca jej organizacji nie ograniczą się jedynie do terenów akademickich. Aby z akcją wyjść do szerszej, niż tylko uniwersytecka, publiczności studenci pozyskali aprobatę władz zarządzających różnymi terenami publicznymi, na których zostaną zorganizowane punkty rejestracji. Każdy zainteresowany dokładnym adresem studenckiego punktu rejestracji Dwa Wymazy i Do Bazy znajdującego się w swej najbliższej okolicy, powinien znaleźć go na stronie www.dkms.pl/student.

Dzięki takiemu podejściu i zaangażowaniu studentów akcja umożliwi rejestrację potencjalnych Dawców szpiku również poza murami uniwersyteckimi, w 54 miastach całej Polski.

Każdego roku w inicjatywę Dwa Wymazy i Do Bazy angażują się tysiące młodych ludzi, a Studenccy Ambasadorzy, którzy organizują na swoich uczelniach akcje rejestracji, budzą szacunek i uznanie. W najbliższej edycji szacuje się zaangażowanie 350 Studenckich Ambasadorów oraz tysiące wolontariuszy.

Twarzą V edycji zgodził się zostać Kamil Bednarek, który zachęca fanów słowami –  Tak wielu ludzi o normalnym życiu marzy. Ja już się zarejestrowałem. A wy? Jesteście gotowi?

Kamil zwrócił się z apelem do studentów, by w tej ważnej sprawie jednoczyli siły, bo jak wierzy – w jedności siła!

REJESTRACJA

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności tkankowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, będzie mogło dojść do przeszczepienia.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

PRZESZCZEPIENIE SZPIKU MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE

– Przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych dokonuje się głównie u pacjentów cierpiących na choroby układu krwiotwórczego (najczęściej w różnych postaciach ostrej białaczki).

– 25 proc. pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku znajduje dawcę wśród członków  rodziny, ale 75 proc. chorych potrzebuje dawcy niespokrewnionego.

– Każdego roku 700 pacjentów  w Polsce potrzebuje przeszczepienia komórek macierzystych krwi lub szpiku. 10 proc. pacjentów nie znajdzie bliźniaka genetycznego i nie otrzyma przeszczepu.

FUNDACJA DKMS POLSKA

– Największa w Polsce baza niespokrewnionych potencjalnych Dawców szpiku – 678 375 zarejestrowanych osób, z których 33 081 zarejestrowało się tylko w 2015 r. (dane z 03.04.2015).

– 1936 Dawców z bazy Fundacji DKMS Polska podzieliło się cząstką siebie, ofiarowując swoje komórki macierzyste pacjentom chorym na nowotwory krwi  – 269 pobrań i przeszczepień szpiku odbyło się w 2015 r. (dane z 23.04.2015).

– Koszt rejestracji (250 zł) pokrywa  Fundacja DKMS Polska. Jeśli jednak chciałbyś wesprzeć Fundację w finasowaniu rejestracji, możesz przekazać darowiznę na konto o numerze: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

Sanok – „DWA WYMAZY & DO BAZY”

Rejestracja potencjalnych dawców:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku

Data: 22.04.2015-23.04.2015

Godziny: 11:00- 18:00

Miejsce: Budynek D – Galeria D

Adres: Mickiewicza 21, Sanok

Miejsce: Budynek C – Hol główny

Adres: Reymonta 6, Sanok

RAK KRWI ZABIJA

Rak krwi to potoczne określenie chorób nowotworowych układu krwiotwórczego  (białaczki, chłoniaki, zespoły mieloproliferacyjne) oraz nienowotworowych uszkodzeń szpiku (ciężka niedokrwistość aplastyczna, zaburzenia krwinek czerwonych i granulocytów, ciężkie, wrodzone niedobory odporności u dzieci).

Co 35 sekund ktoś na świecie dowiaduje się, że cierpi na chorobę nowotworową krwi, w Polsce co godzinę ktoś zapada na białaczkę.

Rak krwi zabija więcej dzieci w Polsce jak każda inna choroba, a białaczka jest najczęściej występującym nowotworem.

Około 5000 Polaków rocznie słyszy diagnozę rak krwi. 700 z nich zostanie zakwalifikowana do przeszczepienia szpiku.

UM Sanoka

Przedłużona rekrutacja w PWSZ Sanok

Category: Region
Utworzone: wtorek, 23, wrzesień 2014 07:11

SANOK / Informujemy, iż decyzją Rektora PWSZ w Sanoku rekrutacja na studia w sanockiej uczelni zostaje przedłużona do 30 września 2014 r.

P1050112


Dodatkowy nabór wciąż prowadzony jest na następujące kierunki:

1. w trybie stacjonarnym:
- edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, 
- ekonomia, 
- gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych, 

- nowe media, reklama, kultura współczesna, 

- mechanika i budowa maszyn,
- pedagogika, 

- pielęgniarstwo
- praca socjalna,
- ratownictwo medyczne, 


2. w trybie niestacjonarnym: 
- ekonomia, 
- gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych

- mechanika i budowa maszyn, 
- praca socjalna, 
- pedagogika, 
- pielęgniarstwo (pomostowe) 
- ratownictwo medyczne, 

Zapoznaj się z pełną ofertą edukacyjną na stronie internetowej: www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow lub przyjdź do nas i po prostu zostań studentem. Dodatkowych informacji udziela Dział Toku Studiów, ul. Mickiewicza 21 budynek A, pokój 107, tel. 13 4655954 (studia stacjonarne), pokój 108, tel. 13 4655967 (studia niestacjonarne i podyplomowe).

klucz

Studia na każdą kieszeń

Category: Region
Utworzone: wtorek, 09, wrzesień 2014 07:31

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat poziom wykształcenia w Polsce podniósł się w sposób znaczący. Już nie tylko u specjalistów na wysokich stanowiskach, ale praktycznie u każdego pracownika dobrze widziany jest dyplom potwierdzający wykształcenie na poziomie licencjackim, inżynierskim czy magisterskim. Co ważne, aby zdobyć wyższe wykształcenie niekoniecznie potrzebna jest dziś pomoc finansowa rodziców czy kredyt w banku. Tytuł licencjata czy inżyniera zdobyć można nie tylko w dużych ośrodkach akademickich w tradycjami, ale i w małych, nowoczesnych uczelniach kształcących praktycznie i dopasowujących tryb i warunki studiowania do potrzeb kandydatów.

170x84 ver2

Przykładem takiej uczelni jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku, oferująca kształcenie w kilkunastu kierunkach i specjalnościach. PWSZ w Sanoku jest uczelnią państwową, co oznacza, że studia stacjonarne są bezpłatne, a niestacjonarne – stosunkowo niedrogie i płatne w ratach. Profil nauczania jest praktyczny, co oznacza zastawienie na konkretną, zawodową wiedzę i umiejętności. Nastawienie to realizowane jest dzięki dużej liczbie zajęć warsztatowych i praktyk pod okiem fachowców.

Swoim studentom (zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych – tzw. „zaocznych”) uczelnia oferuje bogaty i wszechstronny system stypendialny, niewątpliwie atrakcyjny dla osób będących w niełatwej sytuacji materialnej, a chcących kontynuować naukę po maturze. Obok stypendium socjalnego (o wysokości do 600zł), student może się starać o stypendium dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (360zł) oraz stypendium rektora za wysoką średnią ocen, osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe (620zł). Studentom przysługują także zapomogi losowe oraz ulgi w opłatach na przejazdy środkami komunikacji miejskiej, PKS i PKP.

Dzięki programowi stypendialnemu Erasmus+ można też studia połączyć z przyjemnością zwiedzania świata, szlifowania języka i poznawania nowych kultur. Sanoccy żacy byli już m.in. w Słowacji, Niemczech, Szwajcarii, Anglii, a nawet na Korsyce.

Erasmus

Najnowszym magnesem, którym PWSZ w Sanoku chce przyciągnąć chętnych, jest możliwość darmowego studiowania drugiego kierunku. Przez ostatnie kilka lat, zgodnie z decyzją MNiSW, drugi kierunek był darmowy tylko na 10% najlepszych studentów. Ponieważ jednak wymóg ten okazał niezgodny z Konstytucją RP, od 2015 roku uczelnie muszą zrezygnować z pobierania opłat. W Sanoku postanowiono nie czekać i już w tym roku drugi kierunek można studiować za darmo.

2 kierunek

Rekrutacja na studia w PWSZ w Sanoku trwa do 20 września. Dodatkowych informacji udziela Dział Toku Studiów, ul. Mickiewicza 21 budynek A, pokój 107, tel. 13 4655954 (studia stacjonarne), pokój 108, tel. 13 4655967 (studia niestacjonarne i podyplomowe).

Sprawdź ofertę edukacyjną:

www.pwsz-sanok.edu.pl

www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow

Studia blisko i wygodnie? PWSZ w Sanoku

Category: Region
Utworzone: poniedziałek, 01, wrzesień 2014 10:21

Do 20 września trwa rekrutacja na studia w sanockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka. Ta stosunkowo młoda, bo kilkunastoletnia uczelnia ugruntowała już sobie pozycję w naszym regionie, oferując nowy typ kształcenia – praktyczny, wygodny, bo bez konieczności dojazdu do dużych ośrodków, dopasowany do potrzeb osób w różnym wieku i sytuacji życiowej, umożliwiający swoim absolwentom dalsze studia (magisterskie) na wszystkich uczelniach w kraju.

4

Dużym atutem PWSZ jest jego oferta edukacyjna, naprawdę zaskakująco szeroka jak na niewielką uczelnię. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby o zdolnościach technicznych (mechanika i budowa maszyn) czy artystycznych (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej), młodzi ludzie z misją pomagania innym (ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, praca socjalna) czy nauczania ich (pedagogika), jak i te o zainteresowaniach medialnych (nowe media, reklama, kultura współczesna) czy przyrodniczych (rolnictwo). Równie bogata jest oferta dla osób chcących poszerzyć posiadaną wiedzę i kompetencje na studiach podyplomowych – warto zajrzeć na stronę uczelni i zapoznać się z bogatą – a niedrogą – ofertą „podyplomówek”.

Uczelnia dba o uatrakcyjniane swojej oferty poprzez dopasowywanie się do potrzeb rynku pracy i oczekiwań kandydatów. W roku akad. 2014/2015 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało zgodę na uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów pierwszego stopnia:

- gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych – to interdyscyplinarny, unikatowy w skali kraju kierunek studiów inżynierskich łączący wiedzę i umiejętności z zakresu nauk leśnych i rolniczych. Absolwenci kierunku przygotowani będą do wykonywania zadań w zakresie leśnictwa i rolnictwa w terenach górskich, a także prowadzenia własnych gospodarstw rolno-leśnych i agroturystycznych.

- ekonomia – kierunek dla osób zainteresowanych pracą w instytucjach administracji publicznej, finansowych, korporacjach, firmach państwowych i prywatnych, w sektorach  gospodarki takich jak bankowość, finanse, usługi, handel, hotelarstwo, przemysł oraz w instytucjach i firmach badających rynek.

W ofercie PWSZ pojawiły się także nowe, interesujące i nowoczesne specjalności na dotychczas istniejących kierunkach, m.in.: logopedia i terapia pedagogiczna, grafika komputerowa, komputerowe wspomaganie projektowania, mechatroniczne urządzenia przemysłowe, programowanie i obsługa obrabiarek cnc.

Szczegóły:

studia w PWSZ Sanok 2014 - 2015

170x84 ver2

Pogoda Lesko z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

baner PO WER 300x250 pomarańcz 2 1 1 1

Promowane firmy

 

Nasze Lesko

150px-POL_Lesko_COA.svgLesko – miasto położone na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego - zwane jest "Bramą Bieszczadów"...więcej

punktMapa Leska
punktHistoria Leska
punktWYDARZENIA
punktUrząd Miasta i Gminy
punktStarostwo powiatowe
punktStraż Miejska
punktPolicja
punktPaństwowa Straż Pożarna
punktUrzędy Pocztowe
punktSzkoły
punktPrzedszkola i żłobki
punktSzpitale
punktStowarzyszenia
punktKościoły

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki
punktRozkład jazdy

punktRestauracje
punktCzynne po 22
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Lesko – miasto położone na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego - zwane jest "Bramą Bieszczadów"...więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Leska
punktMuzea Leska

Komunikacja

ikonka_7Lesko – miasto położone na prawym brzegu Sanu, na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego - zwane jest "Bramą Bieszczadów"...więcej

punktPKS Lesko


punktPrywatni


Artykuły sponsorowane

Szkoły

Ostatnie komentarze

 • Kontakt
  French Homework 19.03.2018 09:28
  good research paper a research paper a research paper a research paper
   
 • Kontakt
  Write College Essay 16.03.2018 14:56
  high school research paper research proposal research papers http://researchpaper.store - research ...
   
 • Kontakt
  HenryArcAh 16.03.2018 04:54
  http://ashematme.ru - ashematme.ru
   
 • Kontakt
  telcokrist 15.03.2018 00:10
  Компания Tritel предоставляет услуги безлимитного доступа к сети Интернет для жителей Симферополя ...
   
 • Kontakt
  heagelve 15.03.2018 00:05
  Choice at you uneasy http://ptube.hordo.win/ http://gorek.win/ ...